Buckeye Central

Bucks

Bucyrus

Redmen

Carey

Blue Devils

Colonel Crawford Eagles

Mohawk

Warriors

Ridgedale

Rockets

Seneca East

Tigers

Upper Sandusky

Rams

Wynford

Royals

 

Fall sports

Cross country

Football

Golf

Volleyball

 

Winter sports

Boys basketball

Girls basketball

Swimming

Wrestling

 

Spring sports

Baseball

Softball

Track & field

 

League info

About the N10

History

Records

Constitution

Media links

Contact info

 

 

Upper Sandusky wrestling 2016-17

 

 

Roster

NAME

YR

WT

Noah Frey

12

182

Isaac Hurley

12

152

Matt Luikart

12

113

Shane Pack

12

285

Chandler Ross

12

126

Noah Clary

11

160

Brandon Derr

11

152

Mitchell DeWitt

11

170

Lillianna Hunter

11

 

Samantha Jones

11

 

Connor Johnston

11

220

Arik Schneider

11

138

Mark Collins

10

195

Jenna Rodriguez

10

 

Evan Barth

9

132

Dylan Bryan

9

152

Ronan Gullifer

9

106

Ben Hill

9

132

Brayzin McDaniel

9

120

Dylan Parks

9

160

Jaxon Passet

9

138

Allans Ramos

9

 

Ashton Shepherd

9

106

Garrett Thomas

9

126

Coach Noah Blankenship

 

Schedule

DT

H/A

OPPONENT

TIME

RESULT

12/6

vs.

Northmor

Mansfield Senior

6:00 PM

L 39-29

W 63-15

12/10

at

Bucyrus Invitational

10:00 AM

1st/13

12/20

vs.

Carey

6:00 PM

W 45-27

12/27

at

GMVWA Tournament (Wright St.)

11:00 AM

N/A

12/28

at

GMVWA Tournament (Wright St.)

11:00 AM

7th/29

1/6

at

JC Gorman Invite (Mansfield Sr.)

4:00 PM

7th/29

1/7

at

JC Gorman Invite (Mansfield Sr.)

10:00 AM

3rd/35

1/13

at

Marion County Invite (fairgrounds)

4:00 PM

N/A

1/14

at

Marion County Invite (fairgrounds)

9:00 AM

3rd/31

1/25

 

vs.

 

Team dual regional quarterfinals

Highland

Bexley

5:00 PM

 

 

 

W 59-9

W 48-18

1/27

at

Sally George Invite (Pleasant)

5:00 PM

N/A

1/28

at

Sally George Invite (Pleasant)

10:00 AM

2nd/18

2/1

 

at

 

Dual reg. semi (Wayne Trace)

Whitehall-Yearling

6:00 PM

 

 

L 46-24

2/7

at

Mohawk

6:00 PM

L 30-29

2/11

at

North Union

River Valley

10:00 AM

L 55-18

L 67-6

2/18

at

Northern 10 tournament (Bucyrus)

10:00 AM

1st/7

2/25

at

sectional (Clyde)

10:00 AM

2nd/10

3/3

at

district (Mansfield Senior)

5:00 PM

N/A

3/4

at

district (Mansfield Senior)

10:00 AM

7th/43

3/9-11

at

state (OSU)

3:00 PM

Clary 1-2