Buckeye Central

Bucks

Bucyrus

Redmen

Carey

Blue Devils

Colonel Crawford Eagles

Mohawk

Warriors

Ridgedale

Rockets

Seneca East

Tigers

Upper Sandusky

Rams

Wynford

Royals

 

Fall sports

Cross country

Football

Golf

Volleyball

 

Winter sports

Boys basketball

Girls basketball

Swimming

Wrestling

 

Spring sports

Baseball

Softball

Track & field

 

League info

About the N10

History

Records

Constitution

Media links

Contact info

 

 

Seneca East track and field 2017

 

 

 

Girls roster

NAME

YR

Maggie Garbin

12

Taylor Giminez

12

Amber Hescht

12

Brooklyn Brookes

11

Ashley Cleland

11

Sydney Green

11

Katie Hall

11

Jamie Larick

11

Callie Rife

11

Aubrey Saylors

11

Marina Adachi

10

Madelyn Beckman

10

Kaitlyn Cook

10

Nicole Cook

10

Alissa Daniel

10

Morgan England

10

Emily Hughes

10

Hailey King

10

Macy Phillips

10

Caylin Quiggle

10

Briley Brookes

9

Delainey Drown

9

Logan Hicks

9

Lauren Treft

Summer Morency

Madelyn Beckman

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Coach Matt Schock

Boys roster

NAME

YR

Xavier Collins

12

Brady Ferres

12

Garrick Manning

12

Jake Margraf

12

Jacob Skidmore

12

Bram White

12

Andy Bowerman

11

Kyle Burgderfer

11

Ben Cole

11

Clay Gahring

11

Jared Gurney

11

Dylan Kalb

11

Brock Martin

11

Zach Young

11

Cade Reichert

10

Mykah Vogt

10

Chase Berger

9

Chase Foos

9

Logan Hicks

9

Dakota Laughlin

9

Elijah Riggs

9

Dustin Smith

9

Skylar Walker

9

Xavier Collins

 

Skyler Walker

 

Logan Kling

 

Blane Cottingham

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Coach Justin Ruffing

 

Schedule

DT

H/A

OPPONENT

TIME

GIRLS

RESULT

BOYS
RESULT

3/25

vs.

Tiger Relays (Seneca East)

10:00 AM

3rd/8

3rd/8

4/1

at

Margaretta Relays

10:00 AM

6th/9

1st/9

4/4

at

Bucyrus

Buckeye Central

4:30 PM

L 49-36

L 72-36

L 82-69

W 69-11

4/8

at

New London Relays

12:00 PM

ccd.

ccd.

4/11

vs.

Mohawk

Tiffin Calvert

4:30 PM

W 75-19

W 75-40

W 126-13

W 126-28

4/15

at

Edison Invitational

9:30 AM

8th/11

2nd/11

4/18

vs.

Carey

Ridgedale

4:30 PM

L 100.5-43.5

W 43.5-12

W 73-41

W 73-62

4/22

at

Fostoria Booster Invitational

9:00 AM

4th/14

1st/14

4/25

vs.

Upper Sandusky

New Riegel

Wynford

4:30 PM

L 153-37

W 37-7

L 49-37

W 83.5-78.5

W 83.5-11

W 83.5-71

4/28

at

Margaretta Invitational

4:30 PM

5th/11

3rd/11

5/2

at

Colonel Crawford/Wynford

4:30 PM

ccd.

ccd.

5/5

at

Ramsey Royal Invite (Elmwood)

4:30 PM

ccd.

ccd.

5/9

vs.

tri

4:30 PM

?

?

5/12

at

Northern 10 meet (CC)

4:00 PM

5th/9

2nd/9

5/18

at

District (Bucyrus)

4:00 PM

N/A

N/A

5/20

at

District (Bucyrus)

11:00 AM

5th/19

7th/19

5/24

at

Regional (boys Tiffin, girls Fair.-U)

5:00 PM

 

 

5/26

at

Regional (boys Tiffin, girls Fair.-U)

5:00 PM