Buckeye Central

Bucks

Bucyrus

Redmen

Carey

Blue Devils

Colonel Crawford Eagles

Mohawk

Warriors

Ridgedale

Rockets

Seneca East

Tigers

Upper Sandusky

Rams

Wynford

Royals

 

Fall sports

Cross country

Football

Golf

Volleyball

 

Winter sports

Boys basketball

Girls basketball

Swimming

Wrestling

 

Spring sports

Baseball

Softball

Track & field

 

League info

About the N10

History

Records

Constitution

Media links

Contact info

 

 

Carey baseball 2017

 

 

Roster

#

NAME

YR

PO

1

Brodie Lortz

12

 

2

Dylan Grothaus

10

 

3

Easton Roark

11

 

5

Alex Manns

9

 

6

Reece Mullholand

9

 

7

Tanner Stoll

9

 

10

Jonathon Racheter

12

 

11

Trey Bame

11

 

12

Brayden Miller

9

 

13

Grant Frederick

11

 

14

Caden Owens

11

 

19

Kerean Ward

9

 

20

Jordan Dasher

10

 

21

Peyton Young

9

 

24

Brayden Wentling

11

 

32

Ethan Tanner

9

 

33

Marcus Miller

11

 

48

Mckain Miller

9

 

Coach Joey Roark

 

Schedule

DT

H/A

OPPONENT

TIME

RESULT

3/27

vs.

Riverdale

5:00 PM

W 5-4

3/28

vs.

Bluffton

6:00 PM

ppd. 4/15

3/29

at

Colonel Crawford

5:00 PM

L 12-7

3/31

vs.

Colonel Crawford

5:00 PM

ppd. 4/18

4/3

at

Upper Sandusky

4:30 PM

W 9-5

4/4

vs.

Fostoria St. Wendelin

4:30 PM

ccd.

4/5

vs.

Upper Sandusky

5:00 PM

L 11-9

4/7

at

Mohawk

5:00 PM

ppd. 4/29

4/10

vs.

Mohawk

5:00 PM

L 8-2

4/11

vs.

Pleasant

5:00 PM

L 10-5

4/15

vs.

Bluffton (from 3/28)

11:00 AM

L 11-5

4/18

vs.

Colonel Crawford (from 3/31)

5:00 PM

L 9-6

4/20

at

Old Fort

5:00 PM

ccd.

4/21

at

Buckeye Central

5:00 PM

W 17-3

4/24

vs.

Buckeye Central

5:00 PM

W 19-1

4/25

vs.

Tiffin Calvert

5:00 PM

W 4-1

4/26

at

Ridgedale

5:00 PM

W 9-2

4/28

vs.

Ridgedale

5:00 PM

W 6-2

4/29

at

Mohawk (from 4/7)

11:00 AM

ppd. 5/13

4/29

at

New Riegel

11:00 AM

ccd.

5/1

vs.

Bucyrus

5:00 PM

ppd. 5/6

5/2

at

McComb

5:00 PM

ccd.

5/3

at

Bucyrus

5:00 PM

W 9-4

5/5

vs.

Seneca East

5:00 PM

ppd. 5/20

5/6

at

Bucyrus (from 5/1)

10:00 AM

ppd. 5/9

5/8

at

Seneca East

5:00 PM

L 8-5

5/9

at

Bucyrus (from 5/6)

5:00 PM

W 7-4

5/9

vs.

Vanlue

5:00 PM

ccd.

5/10

vs.

Wynford

5:00 PM

ppd. 5/18

5/10

vs.

Margaretta (sectional semifinal)

5:00 PM

L 1-0

5/11

at

Wynford

5:00 PM

ppd. 5/19

5/12

at

Arcadia

5:00 PM

W 7-1

5/13

at

Mohawk (from 4/29)

10:00 AM

L 7-2

5/18

vs.

Wynford (from 5/10)

5:00 PM

W 10-5

5/19

at

Wynford (from 5/11)

5:00 PM

ccd.

5/20

vs.

Seneca East (from 5/5)

10:00 AM

L 3-0