Buckeye Central

Bucks

Bucyrus

Redmen

Carey

Blue Devils

Colonel Crawford Eagles

Mohawk

Warriors

Ridgedale

Rockets

Seneca East

Tigers

Upper Sandusky

Rams

Wynford

Royals

 

Fall sports

Cross country

Football

Golf

Volleyball

 

Winter sports

Boys basketball

Girls basketball

Swimming

Wrestling

 

Spring sports

Baseball

Softball

Track & field

 

League info

About the N10

History

Records

Constitution

Media links

Contact info

 

 

Wynford football 2016

 

 

 

Roster

#

NAME

YR

HT

WT

PO

1

Wyatt Smith

11

6-3

180

WR/QB/DB

2

Zach Hoffman

12

5-9

165

QB/DB

3

Joel Griffin

10

5-11

165

QB/DB

5

Jordan Imbordy

11

5-8

155

WR/DB

6

Tyler Glowaski

12

6-2

170

WR/DB

7

Austin Klutz

10

5-8

145

WR/DB

10

Zack Houck

11

5-10

170

RB/LB

11

Robbie Miller

11

5-8

165

RB/DB

12

Danny Bishop

10

5-10

155

WR/DB

18

Jalon Brown

12

5-9

185

WR/LB

20

Jon Miller

10

5-8

145

RB/DB

21

Trey Stone

12

5-9

175

RB/LB

22

Brandon Shutler

12

6-2

175

WR/DB

25

Nate Imbody

9

5-9

150

QB/DB

30

Alizhah Watson

10

5-9

160

RB/DB

34

Blake Williamson

12

6-0

195

TE/DE

42

Hunter Brown

10

6-0

205

RB/LB

43

Blake Sparks

10

6-0

205

RB/LB

50

Mason Schoonover

10

5-6

210

OL/DL

51

Matt Israel

10

6-0

210

OL/DL

52

Dalton Benson

12

6-0

170

OL/DE

53

Caden Fortner

10

5-8

195

OL/DL

56

Dakota Brady

11

5-9

195

OL/DL

57

Kaleb Stander

11

5-11

235

OL/DL

58

Caleb Stone

11

5-11

220

OL/LB

60

Matt Stanfield

12

5-11

215

OL/DL

64

Seth Hoffman

12

6-0

245

OL/DL

65

Camden Hoffman

12

5-9

225

OL/DL

66

Gavin Leffler

9

6-1

215

OL/DE

70

Caleb Rausch

10

6-1

240

OL/DL

73

Wes Perdue

11

6-2

340

OL/DL

75

Bradley Watkins

12

6-5

275

OL/DL

76

Zoltan Feldman

10

5-9

215

OL/DL

81

Ricky Smith

12

5-8

135

WR/DB

85

William Honacker

12

5-9

155

WR/DB

87

Cole Heinlen

11

6-1

190

TE/LB

88

Jacob Markley

10

6-2

190

TE/LB

Coach Gabe Helbert

 

Schedule

DT

H/A

OPPONENT

TIME

RESULT

8/26

vs.

Liberty-Benton

7:00 PM

W 41-14

9/2

at

Bucyrus

7:00 PM

W 48-13

9/9

vs.

Ridgedale

7:00 PM

W 68-22

9/16

at

Colonel Crawford

7:00 PM

W 28-21

9/23

at

Carey

7:00 PM

W 28-0

9/30

vs.

Mohawk

7:00 PM

W 24-6

10/7

vs.

Lima Central Catholic

7:00 PM

W 43-7

10/14

at

Seneca East

7:00 PM

W 35-12

10/21

at

Upper Sandusky

7:00 PM

W 53-0

10/28

vs.

Buckeye Central

7:00 PM

W 62-12

11/4

vs.

Gibsonburg (regional quarterfinal)

7:30 PM

W 22-6

11/11

vs.

Ayersville (regional SF at Findlay)

7:30 PM

L 30-6