Buckeye Central

Bucks

Bucyrus

Redmen

Carey

Blue Devils

Colonel Crawford Eagles

Mohawk

Warriors

Ridgedale

Rockets

Seneca East

Tigers

Upper Sandusky

Rams

Wynford

Royals

 

Fall sports

Cross country

Football

Boys golf

Girls golf

Volleyball

 

Winter sports

Boys basketball

Girls basketball

Swimming

Wrestling

 

Spring sports

Baseball

Softball

Track & field

 

League info

About the N10

History

Records

Constitution

Media links

Contact info

 

 

Upper Sandusky track and field 2021

 

 

A group of people posing for a photo

Description automatically generated

 

Girls roster

NAME

YR

Emma Brown

12

Haley Lee

12

Gracie Manns

12

Jada Manns

12

Allison Parker

12

Liz Plymale

12

Claire Swavel

12

Kendra Conley

11

Sydney Ham

11

Haley Rowland

11

Lindsay Weininger

11

Hannah Beamer

10

Audrey Bower

10

Danielle Brodbeck

10

Kenzie Cunningham

10

Ashlyn Dennis

10

Alannah Grose

10

Macy Mewhorter

10

Elexys Miller

10

Mia Norris

10

Madi Ratliff

10

Kaylyn Shock

10

Lauren Baker

9

Leah Herring

9

Grace Metzger

9

Emily Ruhlen

9

Jenna Wenger

9

Coach Tim Pohlman

 

Boys roster

NAME

YR

Troy Mawer

12

Emery Pahl

12

Owen Rothlisberger

12

Keith Sammet

12

Gage Frey

11

Owen Mawer

11

Levi Monroe

11

Benjamin Patchett

11

Caleb Pergram

11

Levi Allen

10

Jason Barr

10

Collin Bils

10

Drew Cauidill

10

Gavin Cole

10

Evan Hill

10

Evan Hill

10

Lane Montgomery

10

Tobi Platt

10

Ashton Vent

10

Griffin Fredritz

9

Tyler Gile

9

Juan Gutierrez

9

Noah Hale

9

Bradley Webb

9

Coach Ed Arnold

 

Schedule

DT

H/A

OPPONENT

TIME

GIRLS

RESULT

BOYS
RESULT

3/29

vs.

Liberty-Benton

Pleasant

4:30 PM

W 108-15

W 108-43

W 90-19

W 90-46

4/3

at

Bucyrus Elks Invitational

9:00 AM

10th/16

13th/16

4/5

at

Buckeye Central

Ridgedale

4:30 PM

W 99-28

W 99-39

W 99-26

W 99-30

4/9

at

River Valley Relays

4:30 PM

2nd/8

3rd/8

4/12

at

Seneca East

Wynford

4:30 PM

W 105-51

W 105-37

L 79-72

W 72-18

4/16

at

North Union Invitational

4:30 PM

3rd/6

1st/6

4/19

vs.

Bucyrus

Mohawk

4:30 PM

W 90-33

W 90-37

W 80-45

W 80-36

4/24

vs.

Upper Sandusky Swankhouse Inv.

9:30 AM

3rd/7

3rd/7

4/26

vs.

Carey

Colonel Crawford

4:30 PM

L 57.5-56

W 56-53.5

W 74.5-38

W 74.5-47.5

4/30

at

Royer Invitational (Col. Crawford)

4:00 PM

2nd/10

2nd/10

5/3

at

Colonel Crawford

Seneca East

4:30 PM

L 80-68

W 68-20

W 58-48.5

L 68.5-58

5/7

at

Elmwood Ramsey Royal Invite

4:30 PM

 

 

5/14

at

N10 Championship (Seneca East)

4:00 PM

 

 

5/20

at

Districts (Ontario)

4:00 PM

 

 

5/22

at

Districts (Ontario)

9:30 AM