Buckeye Central

Bucks

Bucyrus

Redmen

Carey

Blue Devils

Colonel Crawford Eagles

Mohawk

Warriors

Ridgedale

Rockets

Seneca East

Tigers

Upper Sandusky

Rams

Wynford

Royals

 

Fall sports

Cross country

Football

Golf

Volleyball

 

Winter sports

Boys basketball

Girls basketball

Swimming

Wrestling

 

Spring sports

Baseball

Softball

Track & field

 

League info

About the N10

History

Records

Constitution

Media links

Contact info

 

 

Seneca East baseball 2017

 

 

Roster

#

NAME

YR

PO

1

Ryan Marvin

12

C/2B/RF

2

Andy Bordner

12

P/RF

3

Danny Bowerman

12

P/2B/SS

6

Brandon Best

11

1B

7

Matt Daniel

12

C/LF

12

Kainon Ruffing

11

2B

13

Chase Chapman

12

P/3B/LF

14

Bo Smith

11

P/SS

16

Andy Daniel

10

OF

17

Kyle Siesel

11

3B/OF

18

Zach Aichholz

12

P/1B/3B

19

Kesey Johnson

11

CF/RF

21

Lauren Willman

12

1B

23

Jake Hall

10

OF

32

Hunter Martin

9

1B/3B

42

Rickie Lacy

10

P/OF

44

Tyler Turek

10

P/1B/3B

Coach Rick Bowerman

 

Schedule

DT

H/A

OPPONENT

TIME

RESULT

3/25

vs.

New Riegel

11:00 AM

L 4-3

3/28

at

Edison

4:45 PM

W 7-0

3/29

at

Ridgedale

5:00 PM

W 4-0

3/31

vs.

Ridgedale

5:00 PM

ppd. 4/4

4/3

at

Buckeye Central

5:00 PM

W 13-0

4/4

vs.

Ridgedale (from 3/31)

500 PM

ppd. 4/20

4/5

vs.

Buckeye Central

5:00 PM

W 13-5

4/6

at

South Central

5:00 PM

ccd.

4/7

vs.

Bucyrus

5:00 PM

ppd. 4/22

4/10

at

Bucyrus

5:00 PM

W 6-1

4/11

at

Tiffin Calvert

5:00 PM

W 8-5

4/12

vs.

Colonel Crawford

5:00 PM

ppd. 5/2

4/13

at

Colonel Crawford

5:00 PM

W 14-4

4/15

at

Willard (DH)

10:00 AM

W 13-3

W 15-4

4/17

at

Upper Sandusky

5:00 PM

W 9-3

4/18

at

Crestline

5:00 PM

W 7-4

4/19

vs.

Upper Sandusky

5:00 PM

ppd. 4/21

4/20

vs.

Ridgedale (from 3/31, 4/4)

5:00 PM

W 21-1

4/21

vs.

Upper Sandusky (from 4/19)

5:00 PM

W 4-0

4/22

vs.

Bucyrus (from 4/7)

11:00 AM

W 8-0

4/24

vs.

Mohawk

5:00 PM

W 5-1

4/26

vs.

Wynford

5:00 PM

W 12-7

4/27

at

Plymouth

5:00 PM

L 19-9

4/28

at

Wynford

5:00 PM

W 5-0

4/29

at

Fostoria (DH)

10:00 AM

ccd.

5/2

vs.

Colonel Crawford (from 4/12)

5:00 PM

W 9-3

5/3

at

Mohawk

5:00 PM

L 9-2

5/5

at

Carey

5:00 PM

ppd. 5/20

5/8

vs.

Carey

5:00 PM

W 8-5

5/12

vs.

Margaretta (sectional final)

5:00 PM

L 5-0

5/13

at

Clyde

10:00 AM

L 15-1

5/20

at

Carey (from 5/5)

10:00 AM

W 3-0