Buckeye Central

Bucks

Bucyrus

Redmen

Carey

Blue Devils

Colonel Crawford Eagles

Mohawk

Warriors

Ridgedale

Rockets

Seneca East

Tigers

Upper Sandusky

Rams

Wynford

Royals

 

Fall sports

Cross country

Football

Golf

Volleyball

 

Winter sports

Boys basketball

Girls basketball

Swimming

Wrestling

 

Spring sports

Baseball

Softball

Track & field

 

League info

About the N10

History

Records

Constitution

Media links

Contact info

 

 

Mohawk boys basketball

2016-17

 

 

Roster

#

NAME

YR

HT

PO

2

Keith Jenkins

10

5-11

G

3

Kaiden Hammer

10

6-0

G

5

David Dietrich

12

5-9

G

11

Damon Steinhauser

12

6-7

P

12

Brandon Flood

12

6-1

P

21

Zach Hayman

10

5-7

G

22

Tyler McClain

12

6-0

G

24

Billy Dunlap

12

5-8

G

33

Ryan Lacey

11

6-1

P

42

Chris Klopp

10

6-4

P

Coach Paul Dunn

 

Schedule

DT

H/A

OPPONENT

TIME

RESULT

12/2

vs.

New Riegel

6:00 PM

L 51-38

12/10

at

Buckeye Central

6:00 PM

W 46-44

12/16

vs.

Colonel Crawford

6:00 PM

L 51-43

12/17

at

Carey

6:00 PM

L 73-44

12/20

at

Bucyrus

6:00 PM

L 49-46

12/23

at

Wynford

6:00 PM

L 47-38

12/27

vs.

Hopewell-Loudon (varsity only)

7:30 PM

L 55-40

12/30

vs.

Seneca East

6:00 PM

L 58-51

1/6

vs.

Upper Sandusky

6:00 PM

L 61-38

1/7

at

Ridgedale

6:00 PM

W 49-46

1/10

vs.

Vanlue

6:00 PM

W 49-25

1/14

vs.

Fostoria

6:00 PM

L 55-43

1/20

vs.

Buckeye Central

6:00 PM

L 51-44

1/21

at

Colonel Crawford

6:00 PM

L 48-31

1/28

vs.

Carey

6:00 PM

L 55-43

2/3

vs.

Bucyrus

6:00 PM

W 69-64

2/4

vs.

Wynford

6:00 PM

L 60-50

2/7

at

Seneca East

6:00 PM

W 59-53 (OT)

2/11

at

Upper Sandusky

6:00 PM

L 80-44

2/14

at

Fremont St. Joseph

6:00 PM

W 57-42

2/17

vs.

Ridgedale

6:00 PM

W 48-40

2/25

at

Arcadia

6:00 PM

W 43-40

2/28

vs.

St. Wendelin (Riverdale sectional)

8:00 PM

W 66-52

3/3

vs.

Hopewell-Loudon (at Riverdale)

8:00 PM

W 50-45

3/8

vs.

North Baltimore (L-B district semi)

6:15 PM

L 57-37