Buckeye Central

Bucks

Bucyrus

Redmen

Carey

Blue Devils

Colonel Crawford Eagles

Mohawk

Warriors

Ridgedale

Rockets

Seneca East

Tigers

Upper Sandusky

Rams

Wynford

Royals

 

Fall sports

Cross country

Football

Golf

Volleyball

 

Winter sports

Boys basketball

Girls basketball

Swimming

Wrestling

 

Spring sports

Baseball

Softball

Track & field

 

League info

About the N10

History

Records

Constitution

Media links

Contact info

 

 

Colonel Crawford track and field 2017

 

 

 

Girls roster

NAME

YR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Coach Jody Grove

Boys roster

NAME

YR

Brad Bauer

12

Drake Delong

12

Michael Knisley

12

Owen Kocher

12

Nick Studer

12

Jaret Tinkey

12

Alex Hershey

12

Wade Hopkins

11

Chad Johnson

11

Kaleb Landin

11

Brody Martin

11

Harley Shaum

11

Ken Fernandez

11

Brevin Balliet

10

Nick Barnes

10

Brandon Bauer

10

Dylan David

10

Andrew Geiger

10

Braxton James

10

Zack Mortiz

10

Keton Pheifer

10

Jacob Rahm

10

Colton Rowland

10

Dylan Ryder

10

Owin Seevers

10

Jonah Studer

10

Antonio Wegner

10

Zack Brown

10

Alan Burkhart

9

Alex Mutchler

9

Alex Lawson

9

Alec Deeb

9

Michael Dovenbarger

9

Coach Preston Foy

 

Schedule

DT

H/A

OPPONENT

TIME

GIRLS

RESULT

BOYS
RESULT

3/25

at

Tiger Early Bird Relays (W-G)

12:00 PM

2nd/8

1st/8

3/28

vs.

Galion

4:30 PM

L 77-60

L 80-57

4/1

at

Elks Invitational (Bucyrus)

9:00 AM

5th/15

4th/15

4/4

at

Upper Sandusky

Carey

4:30 PM

L 78-45

L 52-45

W 92-49

W 92-31

4/8

at

New London Relays

12:00 PM

ccd.

ccd.

4/11

vs.

Mohawk/Seneca East

4:30 PM

ccd.

ccd.

4/13

at

Stache Dash (Buckeye Central)

4:00 PM

3rd/10

1st/10

4/15

at

Eagle Elite (Glen Oak)

9:00 AM

20th/22

18th/23

4/18

at

Buckeye Central

Wynford

4:30 PM

W 65.5-55

W 65.5-40.5

W 85-16

W 85-70

4/21

at

Crawford County Meet (Wynford)

4:00 PM

2nd/6

2nd/6

4/25

at

Ridgedale

Bucyrus

4:30 PM

W 85-43

W 85-47

W 93.5-7

W 93.5-43

4/28

vs.

Bob Royer Invitational (CC)

4:00 PM

2nd/9

1st/10

5/2

at

Seneca East/Wynford

4:30 PM

ccd.

ccd.

5/5

at

Galion Lions Invitational

4:00 PM

ccd.

ccd.

5/6

at

Shelby 9/10 Invitational

9:00 AM

4th/7

7th/8

5/12

vs.

Northern 10 meet (CC)

4:00 PM

1st/9

1st/9

5/18

at

District (Bucyrus)

4:00 PM

N/A

N/A

5/20

at

District (Bucyrus)

11:00 AM

2nd/19

1st/19

5/24

at

Regional (boys Tiffin, girls Fair.-U)

5:00 PM

 

 

5/26

at

Regional (boys Tiffin, girls Fair.-U)

5:00 PM