Buckeye Central

Bucks

Bucyrus

Redmen

Carey

Blue Devils

Colonel Crawford Eagles

Mohawk

Warriors

Ridgedale

Rockets

Seneca East

Tigers

Upper Sandusky

Rams

Wynford

Royals

 

Fall sports

Cross country

Football

Golf

Volleyball

 

Winter sports

Boys basketball

Girls basketball

Swimming

Wrestling

 

Spring sports

Baseball

Softball

Track & field

 

League info

About the N10

History

Records

Constitution

Media links

Contact info

 

 

Bucyrus track and field 2017

 

 

Girls roster

NAME

YR

Victoria Adams

12

Logan Kissling

12

Veronica Lewis

12

Julia VanVoorhis

12

Megan Zimmerman

12

Emmelia Bloomfield

11

Abigail Hart

11

Shaina Orewiler

11

Ashtyn Simms

11

Allyson Stewart

11

Sarah Lipscomb

10

Jessica Mahley

10

Tristan Roberts

10

Madalynn Schifer

10

Kristen Vaughn

10

Harmony Dalrymple

9

Taylor Myers

9

Heather Newman

9

Taylor Patterson

9

Maddyson Stewart

9

Jillian Wise

9

Breanna Wyeth

9

Coach Carl Rittenour

Boys roster

NAME

YR

Jordan Gibson

12

Robert McComas

12

Carsen Pirnstill

12

Devon Sigler

12

Kaden Wilson

12

Mark Campbell

11

Graham Ditmars

11

Randall Elchert

11

Alex Hildreth

11

Nicolas Horsley

11

Jacob Lambert-Thomas

11

Mason Light

11

Colton Putnam

11

Bryce Stewart

11

Dakota Hedrick

10

Bryce Mitchem

10

Joseph Patterson

10

Tyler Rittenhour

10

Harley Robinson

10

Zane Seybert

10

Cory Sprague

10

Porfirio Sutton

10

Tyee Trent

10

Matthew Young

10

Mathew Beck

9

Tyler Bishop

9

Ronnie Brown

9

Yoshi Caldwell

9

Austin Ditmars

9

Zachary Hoskins

9

Keaton Naufzinger

9

Devon Newland

9

Jerimiah Rush

9

Reece Zeigler

9

 

Schedule

DT

H/A

OPPONENT

TIME

GIRLS

RESULT

BOYS
RESULT

4/1

vs.

Elks Invitational (Bucyrus)

9:00 AM

13th/15

9th/15

4/4

at

Seneca East

Buckeye Central

4:30 PM

W 49-36

L 72-49

W 82-69

W 82-11

4/7

at

Kenton Relays

4:30 PM

ccd.

ccd.

4/11

vs.

Carey

Wynford

4:30 PM

L 99-43

W 43-24

W 79-43

W 79-52

4/13

at

Stache Dash (Buckeye Central)

4:00 PM

7th/10

2nd/10

4/18

at

Mohawk

Upper Sandusky

4:30 PM

L 39.5-37.5

L 73-37.5

W 58-30

L 81.5-58

4/21

at

Crawford County Meet (Wynford)

4:00 PM

5th/6

3rd/6

4/25

vs.

Colonel Crawford

Ridgedale

4:30 PM

L 85-47

W 47-43

L 93.5-61.5

L 93.5-7

4/28

at

Schultz Invitational (Fostoria)

4:30 PM

5th/9

1st/9

5/2

at

Vanlue

Carey

4:30 PM

W 59.5-36

L 69.5-59.5

W 95-16

W 95-52

5/6

at

Mount Gilead Invitational

10:00 AM

9th/13

4th/13

5/12

at

Northern 10 meet (CC)

4:00 PM

8th/9

4th/9

5/18

at

District (Bucyrus)

4:00 PM

N/A

N/A

5/20

at

District (Bucyrus)

11:00 AM

13th/19

6th/19

5/24

at

Regional (boys Tiffin, girls Fair.-U)

5:00 PM

 

 

5/26

at

Regional (boys Tiffin, girls Fair.-U)

5:00 PM