Buckeye Central

Bucks

Bucyrus

Redmen

Carey

Blue Devils

Colonel Crawford Eagles

Mohawk

Warriors

Ridgedale

Rockets

Seneca East

Tigers

Upper Sandusky

Rams

Wynford

Royals

 

Fall sports

Cross country

Football

Golf

Volleyball

 

Winter sports

Boys basketball

Girls basketball

Swimming

Wrestling

 

Spring sports

Baseball

Softball

Track & field

 

League info

About the N10

History

Records

Constitution

Media links

Contact info

 

 

Bucyrus boys basketball

2016-17

 

 

Roster

#

NAME

YR

HT

PO

1

Gram Dick    

11

5-10

G

2

Zane Seybert

10

5-9

G

3

Carsen Pirnstill

12

5-11

G

4

Braxen Spears

12

6-3

F

5

Derek Heinlen

11

5-10

G

11

Lucas Kozinski

9

6-1

F

12

Harley Robinson

10

6-1

G

13

Clinton Carr

11

6-2

F

14

Kenton Lutz

10

5-10

G

15

Ryan Evans

11

5-10

G

21

Kale Herschler

10

5-8

G

22

Gavin Lewis

12

6-2

F

23

Kade Slagle

11

5-9

G

24

Dylan Goff

10

5-8

G

32

Kyle Hamm

10

6-4

F

Coach Tony Rose

 

Schedule

DT

H/A

OPPONENT

TIME

RESULT

12/2

vs.

Galion

6:00 PM

L 47-38

12/3

at

Northmor

6:00 PM

L 67-50

12/10

at

Wynford

6:00 PM

L 49-34

12/17

at

Seneca East

6:00 PM

L 47-44

12/20

vs.

Mohawk

6:00 PM

W 49-46

12/23

at

Colonel Crawford

6:00 PM

L 68-40

12/27

at

Riverdale

6:00 PM

L 53-51

12/30

at

Upper Sandusky

6:00 PM

L 83-39

1/6

vs.

Buckeye Central

6:00 PM

L 64-55

1/7

at

Carey

6:00 PM

L 108-69

1/14

vs.

Ridgedale

6:00 PM

W 49-46

1/20

vs.

Wynford

6:00 PM

L 73-60

1/23

at

North Union

6:00 PM

L 67-58

1/28

vs.

Seneca East

6:00 PM

W 72-64

2/3

at

Mohawk

6:00 PM

L 69-64

2/4

vs.

Colonel Crawford

6:00 PM

L 61-30

2/7

vs.

Upper Sandusky

6:00 PM

L 83-45

2/11

at

Buckeye Central

6:00 PM

L 50-42

2/17

vs.

Carey

6:00 PM

L 84-60

2/18

vs.

Ashland Crestview

6:00 PM

L 62-57

2/21

vs.

Mount Gilead

6:00 PM

L 87-66

2/24

at

Ridgedale

6:00 PM

L 57-40

3/3

vs.

Edison (sect. final at Monroeville)

8:00 PM

L 72-40